Corona Sohbet

admin     21-03-20     Eğlence, Sağlık     Corona Sohbet     75 Defa Okundu

   Carcino embryonic antigen-related cell adhesion molecule 1

Sars-Corona Virüsü (SARS-CoV), Mart 2003 yılında ilk kez Çin’de görülen ve şiddetli akut solunum yetmezliğine neden olan bir koronavirüstür. İnsanlarda enfeksiyonlara neden olan korona virüsler Alfa ve Beta korona virüs cinsleri içerisinde yer almakta ve özellikle hayvanlardan insanlara bulaşarak, enfekte ettiği kişilerde yüksek ateş, öksürük, kas ağrısı,zehirli ishal, zoraki nefes alma şeklinde semptomlara neden olmaktadır. bu Virüs özellikle yakın temas sonucunda epidemik salgınlar oluşturabilmekte. Bu sebeple enfeksiyondan korunmak için koruyucu tedbirler alınması şart. SARS-CoV insan ve hayvanlarda epitel hücre’ler, lökosit’ler ve tümör hücreleri gibi buna benzer dokularda bulunan ve hücre yüzeyinde sergilenen adhezyon molekülü olarak bilinen CEACAM1 (Carcino embryonic antigen-related cell adhesion molecule 1) reseptörlerine bağlanarak hücreye import yapmakta ve akabinde hücre içerisinde S (Spike), E (Zarf) , M (Membran), N (Nükleokapsid) gibi yapısal proteinleri vede yardımcı proteinleri aracılığıyla yeni virüs partikülleri oluşturulmaktadır. Konak hücre içerisinde oluşturulan virüs, ekzositoz yoluyla konakçıdan dışarı salınarak yeni enfeksiyonlara neden olmaktadır. Virüsün teşhisinde çeşitli immünolojik testler ve spesifik genleri hedef alarak yapılan PCR çalışmaları ileri derecede önemlidir.

Korona sohbet

www.govde.net

Son yıllarda SARS-CoV salgınları görülmediğinden tedavi amaçlı spesifik ilaç’lar ve aşılar ile ilgili çalışmalar azalsa da virüs salgınlarının yeniden oluşabileceği göz önüne alınarak ihmal edilmemesi gerekmektedir.

Korona virüsünden kaynaklı olarak global markaların bir çoğu Çin’de bazı önlemler aldı. Ne kadar alınsada bir türlü çözüm bulunamadı. Corona Virüs araştırmacısı Macit Demiralay  virüsten etkili korunma yöntemini anlattı. Virüsten korunmanın en güzel yolu www.cilve.net adresinden girip Sohbet e bağlan tıklayacaksınız cilve sohbet odalarında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bu durumda evden çıkmamış virüs (SARS-CoV), size bulaşmamış olacaktır.

 

www.cilve.net,

J. Starbucks’ın Çin’de giderek yaygınlaşan corona virüsü sebebiyle 2 bin mağazasını geçici olarak kapatma kararı aldı buda demek oluyor dünya piyasası düşüş’e geçti. Biz türkiye ve dünyadan güncel haberleri alıp Corona Sohbet olarak aktaracağız. Dünyada hızla yayılan Korona virüsünden korunma ile ilgili pek çok içerik ve iddia ortaya atılıyor. Fakat şimdiye kadar kesin sonuç alınamıyor. Gerçek sonuçlar ve denemeler çok yakında www.Cilve.Net adresinde anlatılacak!Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet odaları içerisinde şuan; 146, kullanıcı 5 kanal içerisinde chat sohbet yapmaktadır.